Arkana kulinariów

Liście brzozy – jakie mają właściwości

Świat roślinności to wciąż nie do końca poznana tajemnica. Jednym z najciekawszych przedstawicieli tego tajemniczego świata w Polsce jest powszechnie występująca brzoza. Jak wykazały badania ma ona znacznie więcej prozdrowotnych właściwości, aniżeli większość osób dotychczas sądziła. Jak wykorzystać brzozę?

Sposób na walkę z zanieczyszczeniami

Jednym z ciekawszych sposobów na wykorzystanie liści brzozy jest zastosowanie jej do walki z zanieczyszczeniem powietrza. Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi w polskich i norweskich miastach przez Instytut Badawczy Bioforsk liście brzozy charakteryzują się niezwykłą zdolnością do wchłaniania znajdujących się w powietrzu zanieczyszczeń. Jak to wykorzystać?

Jeżeli więc w naszej okolicy męczymy się z powodu zanieczyszczenia powietrza powinniśmy zastanowić się nad obsadzeniem własnego ogrodu tymi wspaniałymi drzewami. Decydując się na tę roślinę we własnym ogrodzie dołożymy własną cegiełkę w walce zanieczyszczeniem powietrza. Ponadto obecne w ogrodzie drzewa mogą być wykorzystane w celach prozdrowotnych. Jak?

Świetny środek na odchudzanie

Polacy kochają stosować zioła na odchudzanie. Niemniej jednak w tym celu równie dobrze można wykorzystać wspaniałe liście brzozy. Wbrew pozorom nie tylko sok tego niezwykłego drzewa nadaje się do użytku.

Pijąc smaczny napar z liści brzozy możemy mieć pewność poprawy przemiany materii oraz oczyszczenia wątroby i nerek. Ponadto liście działają przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie.